Menu

Tata na medal

Historia w krótkich słowach o tym jak być tatą na medal ... Nie będzie łatwo. To jest pewne.

Szczepienie. Jestem na tak.

niewiemcowybrac

Oby ta pogoda już się zaczęła poprawiać. Tata nie może się doczekać, codziennych spacerów!

A teraz? Wieje, sypie śniegiem, mroźny wiatr.... brrrr. Obym znowu czegoś nie złapał. Sąsiedzi znowu chorzy.

W czwartek szczepienie bąbelka.

Jestem zwolennikiem szczepień (żona również). Homeopatię i rtęć w szczepionkach zostawiam innym, szukającym wszędzie spisków i podających jako swoje racje skrajne przypadki.

Autyzm po szczepionce? Dziecko rodzi się z autyzmem ! 

Rtęć w szczepionce ? Szczepionki są produkowane na bazie żywych i nieżywych drobnoustrojów. W pierwszym przypadku bakterie i wirusy są osłabiane (tj. atenuowane, niezdolne do wywołania choroby). Natomiast w drugim, wykorzystuje się zabite i odtoksycznione zawiesiny drobnoustrojów. 

http://www.doktor-mama.pl/2014/08/rtec-w-szczepionkach-odczarowana.html

Nie bo nie ! Jeśli dorosła osoba, która jest rodzicem, stosuje argumentację nie bo nie - nawet nie rozmawiam z takimi ludźmi.

Jutro 6w1 , rotawirusy, menigkokoki i pneumokoki. 

W dobie życia w "globalnej wiosce" i swobodnego przemieszczania się społeczeństwa, rośnie ryzyko zachorowań. Dzisiaj byłeś w UK ? Wczoraj w USA? Jutro w PL? W UK masz kontakt z rzeszą ludzi z różnych krajów. Nie wiesz czy są zakażeni. Czy wirus nie przemieści się na Ciebie, a później na dziecko.  Lepiej się chronić. Ja mam naturę ,że wolę dmuchać na zimne (W tym roku się nie zaszczepiłem na grypę i poległem).

 

Decyzja ta jest indywidualna dla każdego.

To Twoje życie, Twoja miłość , Twoja przyszłość !

 

         Rząd chce znowelizować  rozporządzenie w sprawie obowiązkowych szczepień ochronnych które ma na celu objęcie wszystkich dzieci urodzonych od 1 stycznia 2017 r. szczepieniem przeciwko pneumokokom. Dobry ruch. Obecnie takie szczepienie kosztuje ( w trzech dawkach ) kosztuje ok 900 zł. 

 szczepienia terminarz szczepionka chroń dziecko

 

Komentarze (3)

Dodaj komentarz
 • Gość: [Karola] *.dynamic.gprs.plus.pl

  ja też jestem na tak, choć od urodzenia dziecka zastanawiam się czy dobrze robię. Na razie jednak wszystko przebiega prawie sprawnie i prawie szybko, bo czasami mamy obsuwę ze względu na choroby. Ale mimo wszystko temat ten pewnie nie tylko mi, ale i innym rodzicom, spędza sen z powiek.

 • niewiemcowybrac

  Hej hej !
  My się nie wahaliśmy ani chwili. Dużo czytałem za/przeciw . Przeciwy totalnie nie mają racją bytu w dobie globalizacji i przemieszczań się wirusów. Zobacz w tym roku np grypę ! Grypa nie grypa, szczep n1h1 , którego przeciwciała były zawarte w tegorcznej szczepionce. Kto się zaszczepił, nie zachorował, a jeśli już to miał mniejsze objawy. Bo na tym to polega. Mała przy ukłuciu popłakała, ale wiem ,że dla jej zdrowia.

  Wczoraj nie zaszczepiło się 10 osób na 100. Dzisiaj 20 na 100. Jutro 30 na 100. To już grozi powrotem chorób. Temat rzeka !
  Pozdrawiam !
  tatanamedal.blox.pl

 • Gość: [Informatyk] *.117.136.71.static.3s.pl

  Świetny artykuł. Bardzo praktyczny :)

© Tata na medal
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci